Detail destinácie

Hurghada Egypt - transparent

Ponúkame 105 ubytovacích kapacít za cenu 338 € - 4 188 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Hurghada - transparent 31° C Zajtra Počasí v Hurghada - transparent 26 - 30° C24.9. Počasí v Hurghada - transparent 26 - 30° C
25.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 30° C26.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 31° C27.9. Počasí v Hurghada - transparent 27 - 32° C
28.9. Počasí v Hurghada - transparent 28 - 32° C29.9. Počasí v Hurghada - transparent 29 - 32° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

HurghadaOblasť Hurghady je hlavným lákadlom do sveta Egyptu. Uchvacuje podmorským kráľovstvom, luxusnými rezortami, orientálnym svetom i starovekými pamiatkami ako z iného sveta. Uspokojí milovníkov slnka, športu, nočného života i tých, čo si potrpia na komfort. Nájdete v nej hory, púšť i svetoslávne Červené more. Je naozaj miestom, ktoré ponúka nezabudnuteľné zážitky a možnosti ako si užiť život.

 

HURGHADA

Hurghada je živé miesto, medzinárodné prístavisko a známe turistické centrum. Vyrástla z malej rybárskej dedinky a zažila si svoje vzostupy i pády, no nikdy nestratila svoju hrdosť a schopnosť predviesť sa.

El Dahar: najstaršia štvrť predstavuje Hurghadu v tradičnejšom duchu, obydlia sú tu rodinného typu a je tu aj množstvo pamiatok, mešitou počnúc. Nájdeme tu aj kopský kostol či arabský trh.

Sakkala: modernejšia a novšia časť Hurghady s vysokou koncentráciou reštaurácií

Marina Bulevard: prístavisko, v ktorom to žije (www.hurghada-marina.com)

Akvárium: môžete tu pozorovať morské stvorenia, koralové skelety a rozmanitý podmorský život Červeného mora či dokonca plávať so žralokmi (hurghadagrandaquarium.com)

Tip na výlet: ostrov Giftun - otvorené more s horúcim bielym pieskom v blízkosti od koralových útesov, také je egypské Tahiti, kde sa ľahko dostanete loďou z Hurghady. Cesta nezaberie viac než hodinu (cena sa pohybuje od 25 do 30 USD a dá sa realizovať napr. cez www.giftun.sk).

Viac informácií o meste nájdete na stránke: www.hurghada.com

 

SOME BAY

Dychberúce výhľady, tyrkysová voda, jemný piesok, koralové útesy, wellness služby, 18-jamkové golfové ihrisko a všemožné možnosti na vybláznenie - na to všetko láka egypský polostrov, ktorý sa stal rajom pre rodiny s deťmi i ľudí so športovým nadšením. Spomedzi vodných športov ponúka aj možnosti na windsurfing, potápanie či vodné lyže. Nachádza sa  v blízkosti púšte a Červeného mora, 45 kilometrov od Hurghady a len 2 hodiny cesty od Luxoru a údolia Nílu.

Tip na výlety: plávanie s delfínmi, Káhira, deň s beduínmi, Luxor (egypt-booking.com/index.php/en/hurghada-3/excursions-from-soma-bay)

Viac informácií o meste nájdete na stránke: www.somabay.com

 

EgyptEL GOUNA

Rezort, ktorého cieľom je rozmaznať všetky vaše zmysly a odpútať vás od reality. Či už pri živej hudbe, v uličkách prístavu, kúpeľoch alebo v azurovej vode. Zároveň je to miesto, kde sa môžete niečo naučiť. Nachádza sa tu potápačske stredisko certifikované National Geographic, ktoré ponúka kurzy šité na mieru pre tých najmenších, začiatočníkov, pokročilých či ľudí s handicapom. Zároveň tu nájdete aj dobre poveternostné podmienky, ktoré zvádzajú k dobrodružnému kitesurfingu. El Gouna sú navyše egypské Benátky vďaka vysokému počtu lagún.

Festival: pouličný festival v prístavisku Marina Street Festival

Cable Park Sliders: skvelé miesto pre wakeboarding (www.sliderscablepark.com)

Tipy na výlet: výlety na štvorkolkách, okružná plavba Nílom, pyramídy, Abú Simbel a veľa ďalšieho (www.toursfromhurghada.com/en/el-gouna-excursions-en.html)

Viac informácií o meste nájdete na stránke: www.elgouna.com

 

SAHL HASHEESH

Autentické miesto v arabskom štýle, najrýchlejšie rozvíjajúca sa destinácia na pobreží Červeného mora, nedotknutý poklad či potápačská destinácia - takto programuje seba Sahl Hasheesh, ktorý sa nachádza v tesnej vzdialenosti od Hurghady. Jeho ďalšou prednosťou je  5 golfových ihrísk, možnosti na šnorchlovanie či magické ruiny potopeného mesta. Navyše si tu môžete požičať koňa a zajazdiť pozdĺž pláže či na púšti, napokon jazdectvo tu má dlhodobú tradíciu, konajú sa tu dokonca rôzne šampionáty.

Viac informácií o meste nájdete na stránke: sahlhasheesh.com

Egypt 

FAKULTATÍVNE VÝLETY CEZ CAIRO EXPRESS TRAVEL

Káhira 1 deň letecky (275 eur): zahŕňa návštevu pyramíd v Gíze, Egypské múzeum, bazár Khan Khalili, cestu a obed

Káhira 1 deň autobusom (90 eur): zahŕňa návštevu pyramíd v Gíze, Egypské múzeum, cestu a obed

Luxor Deluxe autobusom (90 eur): zahŕňa Karnacký chrám, chrám Hatschepsut, Memnonov kolos, Údolie kráľov, plavbu po Níle a obed

 

 

Na pobreží Makadského zálivu v kontrastnom prostredí hôr a púšte vyrástol hotelový komplex Makadi Bay plný vodných hier, dobrodružstva, obchodov, relaxu aj luxusu, ktorý dokáže omámiť všetky zmysly a naplniť všetky túžby. Makadi Bay, obkolesený Červeným morom, priťahuje čistou vodou i pestrofarebnými koralovými útesmi, ale aj jedinečnou atmosférou mesta, z ktorého vyžaruje život a energia. Je to svet, ktorý očarí rôzne vekové kategórie, ponúkne romantiku zaľúbeným párom a dá zážitky celej rodine.

 

EgyptMAKADI BAY

Letovisko známe azurovou vodou, plážami s bielym pieskom, ako stvorenom pre všetkých milovníkov slnka, je od Hurghady vzdialené len 30 kilometrov. V tomto malom egyptskom raji, vybodovanom do najmenších detailov, nie je núdza o pestrú zábavu a bohatý nočný život.

Makadi Mall: obchodná štvrť v maurskom štýle, v ktorej objavíte nielen obchody so suvenírmi, ale aj kvetinárstva, zlatníctva, hračkárstva, liečivá, ale aj reštaurácie s celosvetovou kuchyňou od talianskej Mafia Classic cez ázijskú Golden Dragon až po indickú Mumbai. Egyptské špeciality nájdete v reštaurácii Tam Tam.

Sunwing Waterworld Makadi: adrenalín pre malých i veľkých ponúka vodný svet v štýle farebného pralesu plný šmykľaviek, bazénov a tobogánov. Navyše ponúka umelé vlny či jediný loopingový tobogán v oblasti.  (pre klientov hotelov Sunwing Family StarSunwing Waterworld Makadi zdarma, pre ostatných klientov Red Sea Hotels 30 eur pre dospelú osobu a 15 eur pre osobu, ktorá má menej než 12 rokov a viac ako 2 roky, v cene sú aj bary a nápoje)

Madinat Makadi Golf Resort: medzi palmami s výhľadom na more vzniklo golfové stredisko, ktoré má 18-jamkové ihrisko i svoj vlastný golfový obchod (viac informácií na www.madinatmakadigolf.com/)

Tip na výlet: výlet do neďalekej Hurghady s podmorským svetov v aquariu, starou štvrťou El Dahar, arabským trhom a mnohým iným. Viac o Hurghade nájdete tu.

 

SAFAGA

Kto hľadá skôr pokoj než vzrušenie, pre toho je Safaga lepšou voľbou, no hoci je Safaga akousi oázou pokoja a ticha, ani tu sa nebudete nudiť. Vznikla v roku 282 pnl. čiže nepatrí medzi mestá, ktoré vznikli len kvôli turizmu, ale má aj svoj historický potenciál. Samozrejme, v tom čase niesla vznešenejšie meno Philotera. Už od dávna bola morská voda v tejto oblasti bohatá na minerály a mala liečivé účinky. I dnes sem chodia nielen pre nájdenie vnútorného pokoja a zresetovanie hlavy, ale aj na liečbu svojich reumatických problémov. Navyše vlny Červeného mora lákajú milovníkov vodných športov z celého sveta. Populárny je tu windsurfing a kitesurfing. Lákadlom je potápanie a šnorchlovanie pri nepoškvrnených koralových útesoch. Rezort sa nachádza neďaleko ústia Suezského prieplavu v blízkosti pamiatok ako je Karnak či Luxor, ktoré berú stále dych aj po mnohých stáročiach.

Tip na výlet: Mons Claudianus je krajina plná žulových skál, ktorú si podrobili v minulosti Rimania a jej skaly používali ako stavebný materiál. Dnes je Mons Claudianus viac než antický kameňolomom, ktorý pomohol vzniku Diokleciánovho paláca v Splite či stĺporadiu v rímskom Pantheone. Je zároveň pamiatkou po Rimanoch, ktorá dokumentuje ich pôsobenie v tejto oblasti. Našli sa tu po nich nielen keramika, ale aj časti budov. Komplex sa nachádza len 50 kilometrov od Safagy na východe púšte.  

 

EgyptFAKULTATÍVNE VÝLETY CEZ CAIRO EXPRESS TRAVEL Z HURGHADY

Káhira 1 deň letecky (275 eur): zahŕňa návštevu pyramíd v Gíze, Egypské múzeum, bazár Khan Khalili, cestu a obed

Káhira 1 deň autobusom (90 eur): zahŕňa návštevu pyramíd v Gíze, Egypské múzeum, cestu a obed

Luxor Deluxe autobusom (90 eur): zahŕňa Karnacký chrám, chrám Hatschepsut, Memnonov kolos, Údolie kráľov, plavbu po Níle a obed

Ostrov Giftun (30 eur): pobyt na ostrove pre dve osoby so šnorchlovaním, výbavou a nápojmi, Giftun je považovaný za egyptské Tahiti

 

ĎALŠIE FAKULTATÍVNE VÝLETY Z HURGHADY, KTORÉ DÁVA AKO TIP KARTAGO TOURS Z HURGHADY:

Mega Safari „Discovery“ (40 eur): život beduínov, prechádzka na ťavách, výlet džípov počas jedného dňa, v cene je aj večera

Výlet ponorkou (45 eur): 50-minútová plavba ponorkou cez vody Červeného mora

Výsledky hľadania
The Grand Hotel
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Viedeň, Bratislava, Budapešť, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
4,1 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 8.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 338 €konečná cena Detail
 15.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 338 €konečná cena Detail
 5.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 338 €konečná cena Detail
Jewels Sahara Boutique Resort
LM
FM
starstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava
All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
4,3 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 27.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 353 €konečná cena LM Detail
 15.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 402 €konečná cena LM Detail
 15.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 402 €konečná cena LM Detail
Albatros Aqua Park
LM
FM
starstarstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Viedeň, Bratislava, Košice
All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 27.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 361 €konečná cena LM Detail
 24.9.2018 15 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 415 €konečná cena LM Detail
 24.9.2018 15 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 415 €konečná cena LM Detail
Grand Resort
LM
FM
starstarstarstarstar
letecky Praha, Viedeň, Bratislava, Budapešť, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
4,8 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
VÝHODY: piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, ležadlá a slnečníky zdarma, bazény, príjemné a kľudné prostredie
NEVÝHODY: staršie zariadenie hotela, bezplatné wifi pripojenie iba v lobby
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 8.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 380 €konečná cena Detail
 15.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 380 €konečná cena Detail
 5.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 380 €konečná cena Detail
Hawaii Palm Resort
LM
starstarstarstar
letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
2,9 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 30.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 498 €383 €konečná cena LM Detail
 27.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 498 €422 €konečná cena LM Detail
 12.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 528 €443 €konečná cena LM Detail
Panorama Hurghada
LM
starstarstarstar
letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
3,5 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 27.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 548 €383 €konečná cena LM Detail
 30.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 499 €393 €konečná cena LM Detail
 12.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 588 €473 €konečná cena LM Detail
Nubia Aqua Beach Resort
LM
FM
starstarstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Viedeň, Bratislava
All inclusive, Ultra all inclusive
Hodnotenie:
4,8 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 4.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 384 €konečná cena LM Detail
 5.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 407 €konečná cena LM Detail
 7.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 407 €konečná cena LM Detail
Mirage Bay Aqua Park
LM
FM
starstarstarstar
letecky Viedeň, Bratislava
All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
4,9 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 27.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 558 €393 €konečná cena LM Detail
 30.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 499 €393 €konečná cena LM Detail
 15.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 417 €konečná cena Detail
Ali Pasha
FM
starstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava
Raňajky
Hotel
Hodnotenie:
5,2 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 4.1.2019 8 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 404 €konečná cena FM Detail
 11.1.2019 8 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 404 €konečná cena FM Detail
 18.1.2019 8 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 404 €konečná cena FM Detail
Grand Makadi
FM
starstarstarstarstar
letecky Praha, Viedeň, Bratislava, Budapešť, Katovice
All inclusive
Hotel
Hodnotenie:
4,7 / 6 Hodnotenia podľa Holidaycheck
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 5.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 405 €konečná cena Detail
 12.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 405 €konečná cena Detail
 19.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyViedeň 405 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >